Naperofutis

(2020-2019-2018-2017-2016-synt.)

Toimintaan kuuluu mm. jalkapallon perusteita, erilaisia liikuntaleikkejä ja hauskoja temppuratoja. Leikinomaisuus, monipuolisuus ja kannustava ilmapiiri ovat toimintamme tavoitteita. Ryhmien tarkemmat tiedot saat klikkaamalla infopainiketta.

KEVÄT 2024 (alkaen 14.1.2024) harjoitusajat ja ilmoittautuminen

ITÄ-HELSINKI

Herttoniemenranta

LÄNSI-HELSINKI

KOILLIS-HELSINKI

Malmi/Tapanila

POHJOIS-HELSINKI

Kesäkauden (touko-elokuu) ilmoittautuminen alkaa maaliskuussa.

Aurinkolahti

Futisleikkis Aurinkolahti harjoittelee keskiviikkoisin Kanavan koulun liikuntasalissa (Aurinkotuulenkatu 11).
2020-2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 18:30-19:15

Harjoituspäivä: KESKIVIIKKO
Harjoituspäivämäärät: 17.1.,24.1.,31.1.,7.2.,14.2., (21.2. EI TUNTIA), 28.2.,6.3.,13.3.,20.3., 27.3., 3.4.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Herttoniemenranta

Futisliikkari Herttoniemenranta harjoittelee keskiviikkoisin Roihuvuoren ala-asteen liikuntasalissa(Vuorenpeikontie 7).
2020-2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 18:30-19:15

Harjoituspäivä: KESKIVIIKKO
Harjoituspäivämäärät: 17.1.,24.1.,31.1.,7.2.,14.2., (21.2. EI TUNTIA), 28.2.,6.3.,13.3.,20.3., 27.3., 3.4.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Laajasalo

Naperofutis Laajasalo harjoittelee sunnuntaisin Laajasalon peruskoulun salissa (Holmanmoisionpolku 1).
2020-2019-2018-2017-syntyneet tytöt ja pojat, klo 18:15-19:00

Harjoituspäivä: SUNNUNTAI
Harjoituspäivämäärät: 
14.1., 21.1., (28.1.EI TUNTIA,VAALIT), 4.2., (11.2.EI TUNTIA VAALIT), 18.2., (25.2.,EI TUNTIA,TALVILOMA) 3.3., 10.3., 17.3., 24.3., (31.3.EI TUNTIA), 7.4., 14.4., 21.4.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Myllypuro

Futisliikkari Myllypuro harjoittelee torstaisin Myllypuron peruskoulun liikuntasalissa (Yläkivenrinne 4).
2020-2019-2018-2017-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30

Harjoituspäivä: TORSTAI
Harjoituspäivämäärät:  18.1, 25.1, 1.2, 8.2., 15.2., (22.2. EI TUNTIA), 29.2., 7.3., 14.3., 21.3., 28.3., 4.4.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Puotinkylä/Vartiokylä

Futisliikkari Puotinkylä harjoittelee maanantaisin Vartiokylän yläasteen salissa (Rusthollarintie 6).
2020-2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, k klo 17:00-17:45
2018-2017-2016syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30

Harjoituspäivä: MAANANTAI
Harjoituspäivämäärät:
15.1, 22.1, 29.1, 5.2., 12.2., (19.2. EI TUNTIA), 26.2., 4.3., 11.3., 18.3., 25.3., (1.4. EI TUNTIA), 8.4.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Vuosaari

Futisleikkis Vuosaari harjoittelee maanantaisin Vuoniityn peruskoulun salissa (Venemestarintie 14).
2020-2019-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30

Harjoituspäivä: MAANANTAI
Harjoituspäivämäärät: 15.1, 22.1, 29.1, 5.2., 12.2., (19.2. EI TUNTIA), 26.2., 4.3., (11.3 EI TUNTIA)., (18.3 EI TUNTIA)., 25.3., (1.4. EI TUNTIA), 8.4., 15.4., 22.4.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista9

Kannelmäki

Naperofutis Kannelmäki harjoittelee sunnuntaisin Kannelmäen peruskoulun salissa (Runonlaulajantie 40).
2019-2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 15:45-16:30

Harjoituspäivä: SUNNUNTAI
Harjoituspäivämäärät:
14.1, 21.1, (28.1 EI TUNTIA, presidentinvaalit), 4.2., (11.2. EI TUNTIA, presidentinvaalit), 18.2., (25.2. EI TUNTIA), 3.3., 10.3., 17.3., 24.3., (31.3. EI TUNTIA pääsiäinen), 7.4., 14.4., (21.4 EI TUNTIA)., 28.4.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Haaga

Naperofutis Haaga harjoittelee tiistaisin Haagan peruskoulun salissa (Isonnevantie 16).
2020-2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 18:30-19:15

Harjoituspäivä: TIISTAI
Harjoituspäivämäärät: 16.1, 23.1, 30.1, 6.2., 13.2., (20.2. EI TUNTIA), 27.2., 5.3., 12.3., 19.3., 26.3., 2.4.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Latokartano

Naperofutis Latokartano harjoittelee keskiviikkoisin Latokartanon peruskoulun (sivukoulu) salissa (Leskirouva Freytagin kuja 9).
2020-2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 18:30-19:15

Harjoituspäivä: KESKIVIIKKO
Harjoituspäivämäärät: 17.1, 24.1, 31.1, 7.2., 14.2., (21.2. EI TUNTIA), 28.2., 6.3., 13.3., 20.3., 27.3., 3.4.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Malmi/Tapanila

Naperofutis Malmi/Tapanila harjoittelee sunnuntaisin Malmin peruskoulun salissa (Talvelantie 1).
2020-2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 14:30-15:15
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 15:20-16:05

Harjoituspäivä: SUNNUNTAI
Harjoituspäivämäärät: 14.1, 21.1, (28.1 EI TUNTIA, presidentinvaalit), 4.2., (11.2. EI TUNTIA, presidentinvaalit), 18.2., (25.2. EI TUNTIA), 3.3., 10.3., 17.3., 24.3., (31.3. EI TUNTIA pääsiäinen), 7.4., 14.4., 21.4.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Puistola

Naperofutis Puistola harjoittelee tiistaisin Puistolanraitin ala-asteen salissa (Puistolan raitti 18). 
2020-2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:00-17:45
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30

Harjoituspäivä: TIISTAI
Harjoituspäivämäärät: 16.1, 23.1, 30.1, 6.2., 13.2., (20.2. EI TUNTIA), 27.2., 5.3., 12.3., 19.3., 26.3., 2.4.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Suutarila

Tapanila

Naperofutis Tapanila harjoittelee maanantaisin Hiidenkivenkoulun tekonurmikentällä (Rajatie 7).
2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:50-18:35
2016-2015-2014-syntyneet tytöt ja pojat, klo 18:45-19:30

Harjoituspäivä: MAANANTAI
Harjoituspäivämäärät: 10.5., 17.5., 24.5., 31.5., 7.6., 14.6., 21.6. KESÄTAUKO, 2.8., 9.8., 16.8., 23.8.
Liikuntaleikin kesätauko on 24.6.-1.8.2021.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Pakila

Naperofutis Pakila harjoittelee torstaisin (18.1.-22.2.) Pakilan ala-asteen sivukoulun liikuntasalissa (Aulikinpuisto, Paloheinäntie 40) 
2020-2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:00-17:45
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30

Maaliskuusta alkaen harjoitukset pidetään perjantaisin Torpparinmäen peruskoulun salissa (Ylä-Fallintie 54)
2020-2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:00-17:45
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30

Harjoituspäivä: TORSTAI ja 1.3. ALKAEN PERJANTAI
Harjoituspäivämäärät: 18.1, 25.1, 1.2, 8.2., 15.2., 22.2., 1.3, 8.3., 15.3., 22.3., (29.3.EI TUNTIA PÄÄSIÄINEN), 5.4.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Oulunkylä

Pikku Huopalahti

Naperofutis Pikku Huopalahti harjoittelee sunnuntaisin Pikku Huopalahden ala-asteen salissa (Tilkankatu 19).
2020-2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:30-18:15
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 18:15-19:00

Harjoituspäivä: SUNNUNTAI
Harjoituspäivämäärät:
14.1, 21.1, (28.1 EI TUNTIA, presidentinvaalit), 4.2., (11.2. EI TUNTIA, presidentinvaalit), 18.2., (25.2. EI TUNTIA), 3.3., 10.3., 17.3., 24.3., (31.3. EI TUNTIA pääsiäinen), 7.4. , 14.4., 21.4.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Töölö (torstai)

Naperofutis Töölö harjoittelee torstaisin Töölön ala-asteen liikuntasalissa (Töölönkatu 41-45).
2020-2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30
2018-2017-2016-syntyyneeet tytöt ja pojat, klo 18:30-19:15

Harjoituspäivä: TORSTAI
Harjoituspäivämäärät: 18.1, 25.1, 1.2, 8.2., 15.2., (22.2. EI TUNTIA), 29.2., 7.3., 14.3., 21.3., 28.3., 4.4.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Töölö (sunnuntai)

Naperofutis Töölö harjoittelee sunnuntaisin Töölön ala-asteen liikuntasalissa (Töölönkatu 41-45).
2020-2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 16:45-17:30
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:30-18:15

Harjoituspäivä: SUNNUNTAI
Harjoituspäivämäärät:
14.1, 21.1, 28.1, 4.2., 11.2., 18.2., (25.2. EI TUNTIA), 3.3., 10.3., 17.3., 24.3., (31.3. EI TUNTIA, pääsiäinen), 7.4.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Ilola

Futisleikkis Ilola harjoittelee maanantaisin Ilolan koulun salissa (Epinkoskentie 5).
2020-2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 16:30-17:15 
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:15-18:00

Harjoituspäivä: MAANANTAI
Harjoituspäivämäärät: 15.1, 22.1, 29.1, 5.2., 12.2., (19.2. EI TUNTIA), 26.2., 4.3., 11.3., 18.3., 25.3., (1.4. EI TUNTIA, pääsiäinen), 8.4.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Kartanonkoski

Naperofutis Kartanonkoski harjoittelee torstaisin Kartanonkosken koulun salissa (Tilkuntie 5).
2020-2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:00-17:45.
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30

Harjoituspäivä: TORSTAI
Harjoituspäivämäärät: 18.1, 25.1, 1.2, (8.2. EI TUNTIA, sali koulun omassa käytössä), 15.2., (22.2. EI TUNTIA), 29.2., 7.3., 14.3., 21.3., 28.3., 4.4., 11.4.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Kivistö

Naperofutis Kivistö harjoittelee sunnuntaisin Aurinkokiven koulun liikuntasalissa (Aurinkokivenkuja 1). 
2020-2019-2018-2017-syntyneet tytöt ja pojat, klo 15:00-15:45

Harjoituspäivä: SUNNUNTAI
Harjoituspäivämäärät: 
14.1, (21.1 EI TUNTIA, koripalloturnaus), 28.1, 4.2., 11.2., 18.2., (25.2. EI TUNTIA), 3.3., 10.3., 17.3., 24.3., (31.3.EI TUNTIA, pääsiäinen), 7.4. , 14.4.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Kartanonkoski

Naperofutis Kartanonkoski harjoittelee torstaisin (14.9.-28.9.) Kartanonkosken urheilupuiston pienellä tekonurmikentällä (Tilkuntie 5).
2020-2019-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:00-17:45
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:50-18:35

Harjoitukset siirtyvät Kartanonkosken koulun saliin (Tilkuntie 5) torstaina 5.10.
2020-2019-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:00-17:45
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30

Harjoituspäivä: TORSTAI
Harjoituspäivämäärät: 
14.9.,21.9.,28.9. 5.10., 12.10., 19.10. (EI TUNTIA), 26.10., 2.11., 9.11., 16.11., 23.11., 30.11.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Myyrmäki

Naperofutis Myyrmäki harjoittelee torstaisin Myyrmäen urheilupuiston hiekkakentällä (Raappavuorentie 10).
2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:50-18:35
2016-2015-2014-syntyneet tytöt ja pojat, klo 18:45-19:30

Harjoituspäivä: TORSTAI
Harjoituspäivämäärät: 13.5., 20.5., 27.5., 3.6., 10.6., 17.6., KESÄTAUKO, 5.8., 12.8., 19.8., 26.8., 2.9.
Liikuntaleikin kesätauko 24.6.-1.8.2021.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Nikinmäki

 

Rajakylä

Naperofutis Rajakylä harjoittelee sunnuntaisin Rajakylän koulun salissa (Latukuja 1). 
2020-2019-syntyneet tytöt ja pojat, klo 11:45-12:30
2018-2017-2016–syntyneet tytöt ja pojat, klo 12:30-13:15

Harjoituspäivä: SUNNUNTAI
Harjoituspäivämäärät: 14.1, 21.1, 28.1, 4.2., 11.2., 18.2., (25.2. EI TUNTIA), 3.3., 10.3., 17.3., 24.3., (31.3.EI TUNTIA, pääsiäinen), 7.4.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Tikkurila

Futisleikkis Tikkurila harjoittelee keskiviikkoisin Varia Hiekkaharjun liikuntasalissa (Tennistie 1).
2020-2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:00-17:45 
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30

Harjoituspäivä: KESKIVIIKKO
Harjoituspäivämäärät: 17.1, 24.1, 31.1, 7.2., 14.2., (21.2. EI TUNTIA), (28.2. EI TUNTIA), 6.3., 13.3., 20.3., 27.3., 3.4.,10.4.

 

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Vapaala/Myyrmäki

Vapaala/Myyrmäki harjoittelee sunnuntaisin Rajatorpan koulun salissa (Vapaalanpolku 13)
2020-2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, 13:10-13:55
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 14:00-14:45

Harjoituspäivä:
SUNNUNTAI

Harjoituspäivämäärät: 14.1, (21.1 EI TUNTIA, koripalloturnaus), 28.1, 4.2., 11.2., 18.2., (25.2. EI TUNTIA), 3.3., 10.3., 17.3., 24.3., (31.3.EI TUNTIA, pääsiäinen), 7.4., 14.4.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Ylästö

Naperofutis Ylästö harjoittelee sunnuntaisin Ylästön koulun kentällä (Ollaksentie 29).
2017-2016-2015-syntyneet tytöt ja pojat, klo 15:45-16:30

Harjoituspäivä: SUNNUNTAI
Harjoituspäivämäärät: 16.5., 23.5., 30.5., 6.6., 13.6., 20.6., KESÄTAUKO, 8.8., 15.8., 22.8., 29.8., 5.9.
Liikuntaleikin kesätauko 24.6.-1.8.2021.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Espoonlahti

Naperofutis Espoonlahti harjoittelee keskiviikkoisin Soukan koulun salissa (Soukankuja 5)
2020-2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:00-17:45
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30

Harjoituspäivä: KESKIVIIKKO
Harjoituspäivämäärät: 17.1, 24.1, 31.1, 7.2., 14.2., (21.2. EI TUNTIA), 28.2., 6.3., 13.3., 20.3., 27.3., 3.4.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Laaksolahti

Naperofutis Laaksolahti harjoittelee perjantaisin Lähderannan koulun salissa (Lähdesuoni 4). 
2020-2019-2018-2017-syntyneet tytöt ja pojat, klo 18:00-18:45

Harjoituspäivä: PERJANTAI
Harjoituspäivämäärät: 
19.1, 26.1, 2.2, 9.2., 16.2., (23.2. EI TUNTIA), 1.3., 8.3., 15.3., 22.3., (29.3. EI TUNTIA, pääsiäinen), 5.4.,12.4.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Leppävaara

Naperofutis Leppävaara harjoittelee sunnuntaisin Lintulaakson koulun salissa (Linnuntie 13).
2020-2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 14:45-15:30
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 15:35-16:20

Harjoituspäivä: SUNNUNTAI
Harjoituspäivämäärät: 14.1, 21.1, (28.1 EI TUNTIA, presidentinvaalit), 4.2., (11.2. EI TUNTIA, presidentinvaalit), 18.2., (25.2. EI TUNTIA), 3.3., 10.3., 17.3., 24.3., (31.3. EI TUNTIA, pääsiäinen), 7.4., 14.4., 21.4.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

 
 

Mankkaa

Naperofutis Mankkaa harjoittelee keskiviikkoisin Mankkaanpuron saliin (Vanhan-Mankkaan tie 17) .
2020-2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 18:35-19:20

Harjoituspäivä: KESKIVIIKKO
Harjoituspäivämäärät: 17.1, 24.1, 31.1, 7.2., (14.2. EI TUNTIA), (21.2. EI TUNTIA), 28.2., 6.3., 13.3., 20.3., 27.3., 3.4., 10.4.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Kilo

Naperofutis Kilo harjoittelee torstaisin Kilonpuiston koulun kentällä (Kilonpuisto 5).
2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:50-18:35
2016-2015-2014-syntyneet tytöt ja pojat, klo 18:45-19:30

Harjoituspäivä: TORSTAI
Harjoituspäivämäärät: 13.5., 20.5., 27.5., 3.6., 10.6., 17.6., KESÄTAUKO, 5.8., 12.8., 19.8., 26.8.,2.9.
Liikuntaleikin kesätauko 24.6.-1.8.2021.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Laaksolahti

Naperofutis Laaksolahti harjoittelee keskiviikkoisin Lähderannan koulun kentällä (Lähdesuoni 4).
2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:50-18:35
2016-2015-2014-syntyneet tytöt ja pojat, klo 18:45-19:30

Harjoituspäivä: KESKIVIIKKO
Harjoituspäivämäärät: 12.5., 19.5., 26.5., 2.6., 9.6., 16.6., 23.6. KESÄTAUKO, 4.8., 11.8., 18.8., 25.8.
Liikuntaleikin kesätauko 24.6.-1.8.2021.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Haukilahti

Naperofutis Haukilahti harjoittelee maanantaisin Haukilahden kentällä (Madetie 8).
2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:50-18:35
2016-2015-2014-syntyneet tytöt ja pojat, klo 18:45-19:30

Harjoituspäivä: MAANANTAI
Harjoituspäivämäärät: 10.5., 17.5., 24.5., 31.5., 7.6., 14.6., 21.6. KESÄTAUKO, 2.8., 9.8., 16.8., 23.8.
Liikuntaleikin kesätauko on 23.6.-1.8.2021.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Matinkylä (keskiviikko)

Naperofutis Matinkylä harjoittelee keskiviikkoisin Kuitinmäen koulun salissa (Friisinkalliontie 4).
2020-2019-2018-2017-syntyneet tytöt ja pojat, klo 18:00-18:45

Harjoituspäivä: KESKIVIIKKO
Harjoituspäivämäärät: 17.1, 24.1, 31.1, 7.2., 14.2., (21.2. EI TUNTIA), 28.2., 6.3., 13.3., 20.3., 27.3., 3.4.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Matinkylä (sunnuntai)

Nöykkiö

Naperofutis Nöykkiö harjoittelee sunnuntaisin Nöykkiön koulun salissa (Nöykkiönlaaksontie 3).
2020-2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 14:20-15:05
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 14:20-15:05

Harjoituspäivä: SUNNUNTAI
Harjoituspäivämäärät:
14.1, 21.1, (28.1 EI TUNTIA, presidentinvaalit), 4.2., (11.2. EI TUNTIA, presidentinvaalit), 18.2., (25.2. EI TUNTIA), 3.3., 10.3., 17.3., 24.3., (31.3. EI TUNTIA, pääsiäinen), 7.4., 14.4., 21.4.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Tapiola

Naperofutis Tapiola harjoittelee sunnuntaisin Niittykummun koulun salissa (Vuoritontuntie 18).
2020-2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30

Harjoituspäivä: SUNNUNTAI
Harjoituspäivämäärät:
14.1, 21.1, (28.1 EI TUNTIA, presidentinvaalit), 4.2., (11.2. EI TUNTIA, presidentinvaalit), 18.2., (25.2. EI TUNTIA), 3.3., 10.3., 17.3., 24.3., (31.3. EI TUNTIA, pääsiäinen), 7.4., 14.4., 21.4.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Tapiola

Naperofutis Tapiola harjoittelee sunnuntaisin (17.9.-1.10.) Mankkaan koulun kentällä (Mankkaansuo 8).
2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17.45-18:30
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 18:35-19:20

Harjoitukset siirtyvät Mankkaanpuron saliin (Vanhan-Mankkaan tie 17) keskiviikkona 4.10.
2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 18:30-19:15

Harjoituspäivä: SUNNUNTAI JA 4.10. ALKAEN KESKIVIIKKO
Harjoituspäivämäärät:
17.9., 24.9., 1.10, 4.10., 11.10., 18.10., 25.10., 1.11., 8.11., 15.11., 22.11.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Nöykkiö

Naperofutis Nöykkiö harjoittelee sunnuntaisin (18.9.-1.10.) Nöykkiön  koulun kentällä (Aitamaa 16).
2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 18:30-19:15

Harjoitukset siirtyvät Nöykkiön koulun saliin (Nöykkiönlaaksontie 3) sunnuntaina 8.10.
2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 13:30-14:15
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 14:20-15:05

Harjoituspäivä: SUNNUNTAI
Harjoituspäivämäärät: 17.9., 24.9., 1.10., 8.10., 15.10., 22.10. (EI TUNTIA), 29.10., 5.11., 12.11., 19.11., 26.11., 3.12.

HUOM. 3.12. tunnit pidetään poikkeuksellisesti Martinkallion koulun salissa (Martinkallio 2)
2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 13:30-14:15
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 14:20-15:05

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Matinkylä (sunnuntai)

Espoonlahti

Naperofutis Espoonlahti harjoittelee keskiviikkoisin (13.9.-27.9.) Laurinlahden koulun kentällä (Merisaapas 2-4).
2020-2019-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:15-18:00
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 18:00-18:45

Harjoitukset siirtyvät Soukan koulun saliin (Soukankuja 5) keskiviikkona 4.10.  
2020-2019-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:15-18:00
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 18:00-18:45

Harjoituspäivä: KESKIVIIKKO
Harjoituspäivämäärät: 
13.9., 20.9., 27.9., 4.10., 11.10., 18.10.(EI TUNTIA), 25.10., 1.11., 8.11., 15.11., 22.11., 29.11.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Vapaala

Naperofutis Vapaala/Myyrmäki harjoittelee sunnuntaisin (17.9.-1.10.) Vapaalan liikuntapuiston hiekkakentällä (Luhtitie 11)
2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 16:45-17:30
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:35-18:20

Harjoituksen siirtyvät Rajatorpan koulun saliin (Vapaalanpolku 13) sunnuntaina 8.10.
2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 13:10-13:55
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 14:00-14:45

Harjoituspäivä: SUNNUNTAI
Harjoituspäivämäärät:
17.9., 24.9., 1.10., 8.10., 15.10., 22.10. (EI TUNTIA), 29.10., 5.11., 12.11., 19.11., 26.11., 3.12.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Tikkurila

Futisleikkis Tikkurila harjoittelee keskiviikkoisin (13.9.- 27.9) Esikkopuiston hiekkakentällä (Esikkopolku 1, Tikkurilan kirjaston viereinen kenttä).
2020-2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:00-17:45
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30 

Harjoitukset siirtyvät Varia Hiekkaharjun liikuntasaliin (Tennistie 1) keskiviikkona 4.10.
2020-2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:00-17:45
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30 

Harjoituspäivä: KESKIVIIKKO 
Harjoituspäivämäärät: 13.9., 20.9., 27.9., 4.10., 11.10., 18.10.(EI TUNTIA), 25.10., 1.11., 8.11., 15.11., 22.11., 29.11. (EI TUNTIA), 6.12. (EI TUNTIA), 13.12.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Rajakylä

Naperofutis Rajakylä harjoittelee sunnuntaisin (17.9.-1.10.) Rajakylän liikuntapuiston tekonurmikentällä (Säilätie 31).
2020-2019-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:00-17:45
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30

Harjoitukset siirtyvät Rajakylän koulun saliin (Latukuja 1) sunnuntaina 8.10.
2020-2019-syntyneet tytöt ja pojat, klo 11:45-12:30
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 12:30-13:15

Harjoituspäivä: SUNNUNTAI
Harjoituspäivämäärät: 
17.9., 24.9., 1.10., 8.10., 15.10., 22.10. (EI TUNTIA), 29.10., 5.11., 12.11., 19.11., 26.11., 3.12.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Kartanonkoski (TORSTAI)

Naperofutis Kartanonkoski harjoittelee torstaisin Kartanonkosken urheilupuiston pienellä tekonurmikentällä (Tilkuntie 5).
2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:50-18:35
2016-2015-2014-syntyneet tytöt ja pojat, klo 18:45-19:30

Harjoituspäivä: TORSTAI
Harjoituspäivämäärät: 13.5., 20.5., 27.5., 3.6., 10.6., 17.6., KESÄTAUKO, 5.8., 12.8., 19.8., 26.8., 2.9.
Liikuntaleikin kesätauko 24.6.-1.8.2021.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Ilola

Futisleikkis Ilola harjoittelee maanantaisin (11.9.-25.9.) Ilolan koulun kentällä
(Epinkoskentie 5).

2020-2019-syntyneet  tytöt ja pojat, klo 17:00-17:45
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:50-18:35

Harjoituksen siirtyvät Ilolan koulun saliin (Epinkoskentie 5) maanantaina 2.10.
2020-2019-syntyneet tytöt ja pojat, klo 16:30-17:15
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:15-18:00

Harjoituspäivä: MAANANTAI
Harjoituspäivämäärät: 11.9., 18.9., 25.9., 2.10., 9.10., 16.10. (EI TUNTIA), 23.10., 30.10., 6.11., 13.11., 20.11., 27.11.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Etu-Töölö

Naperofutis Etu-Töölö harjoittelee sunnuntaisin (17.9.-1.10.) Leikkipuisto Taivallahden kentällä, Hesperian kenttä (Pohjoinen Hesperiankatu 22).
2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 16:45-17:30
2018-2017-2016 tytöt ja pojat, klo 17:30-18:15

Harjoitukset siirtyvät Töölön ala-asteen liikuntasaliin (Töölönkatu 41-45) sunnuntaina 8.10.
2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 16:45-17:30
2018-2017-2016 tytöt ja pojat, klo 17:30-18:15

Harjoituspäivä: SUNNUNTAI
Harjoituspäivämäärät:
17.9., 24.9., 1.10., 8.10., 15.10., 22.10. (EI TUNTIA), 29.10., 5.11., 12.11., 19.11., 26.11., 3.12.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Pikku-Huopalahti

Naperofutis Pikku Huopalahti harjoittelee sunnuntaisin (17.9.-1.10.) Pikku Huopalahden pallokentällä (Hiittistenkujan päässä).
2020-2019-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:30-18:15
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 18:15-19:00

Harjoitukset siirtyvät Pikku Huopalahden ala-asteen saliin (Tilkankatu 19) sunnuntaina 8.10.
2020-2019-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:30-18:15
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 18:15-19:00

Harjoituspäivä: SUNNUNTAI
Harjoituspäivämäärät: 
17.9., 24.9., 1.10., 8.10., 15.10., 22.10. (EI TUNTIA), 29.10., 5.11., 12.11., 19.11., 26.11., 3.12.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Oulunkylä

Pakila

Naperofutis Pakila harjoittelee torstaisin (14.9.- 28.9.) Paloheinän ala-asteen kentällä (Ylipalontie 1).
2020-2019-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:00-17:45
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:50-18:35

Harjoitukset siirtyvät Pakilan ala-asteen väistotilan liikuntasaliin (Aulikinpuisto, Paloheinäntie 40) torstaina 5.10.
2020-2019-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:00-17:45
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30

Harjoituspäivä: TORSTAI
Harjoituspäivämäärät: 14.9.,21.9.,28.9. 5.10., 12.10., 19.10. (EI TUNTIA), 26.10., 2.11., 9.11., 16.11., 23.11., 30.11.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Suutarila

Puistola

Naperofutis Puistola harjoittelee tiistaisin (12.9.-26.9.) leikkipaikka Nummisuutarin kentällä (Kiviahontien päässä).
2020-2019-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:00-17:45
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:50-18:35

Harjoitukset siirtyvät Puistolanraitin ala-asteen saliin (Puistolan raitti 18) tiistaina 3.10.

2020-2019-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:00-17:45
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30

Harjoituspäivä: TIISTAI
Harjoituspäivämäärät: 12.9., 19.9., 26.9., 3.10., 10.10., 17.10. (EI TUNTIA), 24.10., 31.10., 7.11., 14.11., 21.11., 28.11.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Malmi/Tapanila

Naperofutis Malmi/Tapanila harjoittelee maanantaisin (11.9.-25.9.) Hiidenkiven peruskoulun tekonurmikentällä (Rajatie 7).
2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 18:35-19:20

Harjoitukset siirtyvät Malmin peruskoulun saliin (Talvelantie 1) sunnuntaina 8.10.
2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 14:30-15:15
2018-2017-2016-tytöt ja pojat, klo 15:20-16:05

Harjoituspäivä: MAANANTAI  ja  8.10. alkaen SUNNUNTAI
Harjoituspäivämäärät: 11.9., 18.9., 25.9., 8.10., 15.10.,22.10. (EI TUNTIA), 29.10., 5.11., 12.11., 19.11., 26.11., 3.12.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Latokartano

Naperofutis Latokartano harjoittelee keskiviikkoisin (13.9.-27.9.) Latokartanon vapaalla nurmialueella (Kevätkadun päässä).
2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 18:30-19:15

Harjoitukset siirtyvät Latokartanon peruskoulun (sivukoulu) saliin (Leskirouva Freytagin kuja 9) keskiviikkona 4.10.
2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 18:30-19:15

Harjoituspäivä: KESKIVIIKKO 
Harjoituspäivämäärät: 13.9., 20.9., 27.9., 4.10., 11.10., 18.10.(EI TUNTIA), 25.10., 1.11., 8.11., 15.11., 22.11., 29.11.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Haaga

Naperofutis Haaga harjoittelee tiistaisin (12.9.-26.9.) Aino Acktén puiston viereisellä kentällä (Aino Acktén tie 16).
2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 18:30-19:15

Harjoitukset siirtyvät Haagan peruskoulun saliin (Isonnevantie 16) saliin tiistaina 3.10.
2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 18:30-19:15

Harjoituspäivä: TIISTAI

Harjoituspäivämäärät: 12.9., 19.9., 26.9., 3.10., 10.10., 17.10. (EI TUNTIA), 24.10., 31.10., 7.11., 14.11., 21.11., 28.11.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Kannelmäki

Naperofutis Kannelmäki harjoittelee sunnuntaisin (17.9.-1.10.) leikkipuisto Kannelmäen kentällä (Kanneltie 1).
2019-2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 15:45-16:30

Harjoitukset siirtyvät Kannelmäen peruskoulun saliin (Runonlaulajantie 40 ) sunnuntaina 8.10
2019-2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 15:45-16:30

Harjoituspäivä: SUNNUNTAI
Harjoituspäivämäärät: 
17.9., 24.9., 1.10., 8.10., 15.10., 22.10. (EI TUNTIA), 29.10., 5.11., 12.11., 19.11., 26.11., (3.12. EI TUNTIA), 10.12. 

 

Vuosaari

Futisleikkis Vuosaari harjoittelee maanantaisin (11.9.-25.9.) Puistopolun peruskoulun kentällä (Punakiventie 4).
2020-2019-syntyneet tytöt ja pojat, klo  18:05-18:50
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 18:05-18:50

Harjoitukset siirtyvät Vuoniityn peruskoulun saliin (Venemestarintie 14) maanantaina 2.10.
2020-2019-syntyneet tytöt ja pojat, klo  17:45-18:30
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30

Harjoituspäivä: MAANANTAI
Harjoituspäivämäärät: 11.9., 18.9., 25.9., 2.10., 9.10., 16.10. (EI TUNTIA), 23.10., 30.10., 6.11., 13.11., 20.11., 27.11.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Puotinkylä/Vartiokylä

Futisliikkari Puotinkylä harjoittelee maanantaisin (11.9.-25.9.) Puotilan ala-asteen kentällä (Klaavuntie 17).
2020-2019-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:15-18:00
2018-2017-2016syntyneet tytöt ja pojat, klo 18:05-18:50

Harjoitukset siirtyvät Vartiokylän yläasteen saliin (Rusthollarintie 6) maanantaina 2.10.
2020-2019-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:00-17:45
2018-2017-2016syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30

Harjoituspäivä: MAANANTAI
Harjoituspäivämäärät: 11.9., 18.9., 25.9., 2.10., 9.10., 16.10. (EI TUNTIA), 23.10., 30.10., 6.11., 13.11., 20.11., 27.11., (4.12. EI TUNTIA , sali koulun omassa käytössä), 11.12.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Myllypuro

Futisliikkari Myllypuro harjoittelee torstaisin (14.9.-28.9.) Myllypuron peruskoulun kentällä (Yläkivenrinne 4).
2019-2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30

Harjoitukset siirtyvät Myllypuron peruskoulun liikuntasaliin (Yläkivenrinne 4) torstaina 5.10.
2019-2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30

Harjoituspäivä: TORSTAI
Harjoituspäivämäärät: 14.9.,21.9.,28.9. 5.10., 12.10., 19.10. (EI TUNTIA), 26.10., 2.11., 9.11., 16.11., 23.11., 30.11.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Laajasalo

Naperofutis Laajasalo harjoittelee sunnuntaisin (17.9.-1.10.) Kultapossupuiston nurmikentällä (Isonsarvastontien päässä).
2019-2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 18:15-19:00

Harjoitukset siirtyvät Laajasalon peruskoulun saliin (Holmanmoisionpolku 1) sunnuntaina 8.10.
2019-2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 18:15-19:00

Harjoituspäivä: SUNNUNTAI
Harjoituspäivämäärät: 
17.9., 24.9., 1.10., 8.10., 15.10., 22.10. (EI TUNTIA), 29.10., 5.11., 12.11., 19.11., 26.11., 3.12

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Herttoniemenranta

Futisliikkari Herttoniemenranta harjoittelee (13.9.- 11.10.) Herttoniemenrannan tekonurmikentällä (Paasivaarankatu 9).
2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 18:30-19:15

Harjoitukset siirtyvät Roihuvuoren ala-asteen liikuntasaliin (Vuorenpeikontie 7) keskiviikkona 25.10.
2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 18:30-19:15

Harjoituspäivä: KESKIVIIKKO
Harjoituspäivämäärät: 13.9., 20.9., 27.9., 4.10., 11.10., 18.10.(EI TUNTIA), 25.10., 1.11., 8.11., 15.11., 22.11., 29.11.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista

Aurinkolahti

Futisleikkis Aurinkolahti harjoittelee keskiviikkoisin (13.9.-27.9.) Kanavan koulun kentällä (Aurinkotuulenkatu 11).
2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 18:30-19:15

Harjoitukset siirtyvät Kanavan koulun liikuntasaliin (Aurinkotuulenkatu 11) keskiviikkona 4.10.
2019-2018-syntyneet tytöt ja pojat, klo 17:45-18:30
2018-2017-2016-syntyneet tytöt ja pojat, klo 18:30-19:15

Harjoituspäivä: KESKIVIIKKO
Harjoituspäivämäärät: 13.9., 20.9., 27.9., 4.10., 11.10., 18.10.(EI TUNTIA), 25.10., 1.11., 8.11., 15.11., 22.11., 29.11.

Harjoitusohjelma:
1. kerta: Tutustuminen
2.-3. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
4.kerta: Syöttö ja hyppy
5.-6. kerta: Temppurata ja maalinteko
7.-8. kerta: Pallon kuljetus ja juokseminen
9.kerta: Syöttö ja hyppy
10.-11.kerta: Kertausta kauden teemoista